Zamanın ünlü bilgesine iki soru sormuşlar.
Birincisi ; “İnsanoğlunun seni en çok şaşırtan davranışları nedir ?”

Bilge tek tek sıralamış:

— Çocukluktan sıkılırlar ve büyümek için acele ederler. Ne var ki çocukluklarını özlerler…
— Para kazanmak için sağlıklarını yitirirler. Ama sağlıklarını geri almak için de para öderler…
— Yarından endişe ederken bugünü unuturlar. Dolayısıyla ne bugünü ne de yarını yaşarlar…

**— Hiç ölmeyecek gibi yaşarlar. Ancak hiç yaşamamış gibi ölürler… **

Sıra gelmiş ikinci soruya ; ” Peki sen ne öneriyorsun? ”

Bilge yine sıralamış ;

- Kimseye kendinizi “sevdirmeye kalkmayın! Yapılması gereken tek şey, sadece kendinizi “sevilmeye bırakmaktır…

**— Önemli olan; hayatta “en çok şeye sahip olmak “değil, “en az şeye ihtiyaç duymaktır.
— Sizi seven çok kişi vardır ama onlar duygularını nasıl ifade edeceklerini bilmeyebilirler…
— Bazen başkaları tarafından affedilmek yetmez, siz de kendinizi affedebilmelisiniz… **

**.
**

-alıntı-**
**

  1. Beyoğlu Sahaf Festivali başladı. 14 Eylül 2010 tarihinde başlayan festival 28 Eylül 2010 tarihine kadar devam edecek. Taksim Gezi Parkı’nda (Taksim meydandaki otobüs duraklarının yanı) bu sene 74 sahafın katıldığı festivale mutlaka gitmenizi tavsiye ederim. Her gün saat 10:30- 24:00 arasında ziyaret edebilirsiniz.

Eski kitaplar, plaklar, fotoğraflar… Çok eski kitapları bulabileceğiniz gibi, basımı olmayan kitapları da bu festivalde bulabilirsiniz. Hem de çok uygun fiyatlara…

Festivalin en çok beğendiğimin taraflarından biri de bir uçtan gezmeye başladığınızda diğer uçtan bütün sahafları görmüş olarak çıkmanız. Bu benim hiçbir fuar, kütüphane veya kitap çadırlarında arayıp da bulamadığım bir şey.

Not: Festivalde 1 tur atarak kitap alma şansınız olmayabilir. Mesela ben anca 2. turda 3 kitap alabildim. Festivalin 28 Eylül’e kadar devam edecek olması daha gideceğim anlamına geliyor tabi. Sakın uğramamazlık etmeyin… Belki benimle orda karşılaşabilirsiniz.. :)

Kıyasayı rakabet devam ediyor. PES mi FIFA mı hala tartışılıyor. Her iki tarafında taraftarları çok. Tabi bu tartışmanın bir PC tarafı var, bir de PlayStation3, Xbox tarafı…

PC versiyonları, 1 Ekim‘de FIFA 2011, 8 Ekim‘de PES 2011 çıkıyor. O zamana kadar demolarıyla idare edebilirsiniz.

FIFA 2011 Demo indir

PES 2011 Demo indir

Bunların boyutu büyük, indirmekle uğraşamam şimdi diyorsanız, o zaman buyrun videolarıyla idare edin.

FIFA 2011

PES 2011

.

Bu sene Cebit Bilişim Fuarı 6-10 Ekim tarihleri arasında yine aynı yerde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde… Biletler 20 TL, biletleri fuar alanından temin edebilirsiniz.

Fuara gideceklere tavsiyem yanınızda bir haritayla gezin, neyin nerde olduğunu bilin. Fuar günü gazeteler salon planı, fuar haritası veriyor.

Genel tanıtım broşürünü buradan indirebilirsiniz.

Salon planına buradan ulaşabilirsiniz.

.

Fuar Tarihi : 6 Ekim 2010 Çarşamba – 10 Ekim 2010 Pazar
Fuar Ziyaret Saatleri ** :
6, 7, 8, 9 Ekim – 10:30 – 19:00
10 Ekim – 10:30 – 18:30

Fuar Biletleri** : 20 TL/ gün (KDV Dahildir)
Bir kişilik ve tek giriş içindir. 15 yaş altı çocuklar fuar alanını tek başına ziyaret edemez, velisi ile ücreti karşılığında fuarı ziyaret edebilir.

.

Salon Planı

uzun zamandır plandığım website ve seyir defterimi yenileme planını nihayet gerçekleştirdim. Artık yepyeni bir tasarımla karşınızdayım.

emrahyumuk.com anasayfamda daha çok bana ulaşabileceğiniz facebook, twitter gibi iletişim araçları bulunuyor. Hakkımda bilgi alabileceğiniz sade bir tasarım, CV havasında bir bilgi kartı…Eski websiteme, sitedeki elektrik-elektronik ve bilgisayar dersleri, programlar vs. şurdan ulaşabilirsiniz.

Seyir Defterim‘de yenilikler sadece tasarımla kalmıyor. Şık ve sade bir tasarımın yanında “Filmler” bölümü de ekledim. Seyrettiğim filmleri burada bulabileceksiniz. Bu sayfada filmin yıldız şeklinde 10 üzerinden puanı, ufak bir yorum ve filmin ayrıntılarına ulaşabileceğiniz imdb veya beyazperde linki yer alacak. Üstüne tıkladığınızda bu linke gideceksiniz. Bir de kendi yazmış olduğum yazılarım “Yazılarım” kategorisinde topluyordum. Artık yazılarımı sol üstten direkt ulaşabilirsiniz.

bunlar da yeni logolarım:

EmrahYumuk.com Logo

Seyir Defterim Logo