Son olarak vimeo’nunda kapatılmasından sonra artık “yuh” veya “pes” nidaları yükselirken içimizden veya dışımızdan herkesin yasaklı sitelere girebileceği bir yöntem lazım dedim.

Dnsleri değiştirmeyi bazıları yapamıyordu veya zor geliyordu. ki zaten artık sadece dnsleri değiştirerek youtube giremiyoruz. Host dosyasını değiştirme en kolay ve en kesin çözümdü fakat onu yapamayan arkadaşlarımız vardı. Vtunnel, ktunnel idare ediyordu ama yetersizdi. Bazı websitelerinde youtube’dan videoları izleyemiyorduk.

Evet karşınızda “biri YASAK mı dedi” … Burdan indiriyoruz. İndirdiğimiz “biri-Yasak-mı-dedi” dosyasına tıklıyoruz. Karşımıza çıkan penceredeki “install” butonun tıklıyoruz. Tamadır. Artık youtube’a, vimeo’ya ve birçok yasaklı siteye gönül rahatlığıyla girebilirsiniz.

“biri YASAK mı dedi” programını indirmek için tıklayınız. ** exe rar**

http://biriyasakmidedi.blogspot.com

.

Toza dumana bulanmış bir dünyaya nefes aldırmak için alternatif şeyler.. neyler?.. Alternatif teknolojiler, rüzgar enerjisi, güneş enerjisi, insan enerjisi, yakıt hücreleri, hibrit araçlar, hidrojen yakıtı, biodiesel, geri dönüşüm ve çevreyle ilgili haberler…

işte bütün bunlardan haberdar olacağınız bir blog: http://alternatifseyler.blogspot.com .

Yayına yeni başlayan blogta ilginizi çekecek bir çok haber mevcut. Kendi enerjisini kendi üreten turnike, elektrik üreten bavul, kaportasında enerji depoalayan arabalar, enerji üreten yol şeritleri ve daha fazlası..

Alternatif Şeyler blogunun yazarının blogu hakkındaki yazısını burdan okuyabilirsin.

http://alternatifseyler.blogspot.com
http://www.alternatifseyler.co.cc

Herhangi bir oyun konsoluna ihtiyaç duymadan hareketleri algılayan Xbox 360 Kinect yakında çıkıyor.

Kinect’i kullanabilmeniz için Xbox 360′a ihtiyacınız olacak. Kinect, Xbox’a ek donanım olarak geliyor.

Xbox 360 Kinect’in fiyatı 149 Amerikan Doları olacak. Bu fiyat şu an için sadece Amerika için geçerli, diğer ülkeler için fiyat duyurulmadı. Tabi Xbox 360′ınız yoksa bir de ondan almanız gerekecek.

Neyse lafı uzatmadan videolara geçelim. işte karşınızda Xbox 360 Kinect:

Sony’den Wii ve Kinect’e rakip PlayStation Move.

Move’da Kinect gibi bir ek donanım. Kullanabilmeniz için PlayStation 3′ e ihtiyacınız olacak. Fiyatı ise Türkiye’de 150 TL civarında. Buradan inceleyebilirsiniz.

Wii ve Kinect’e göre en büyük farklarından biri oyun desteği olacak. Sony’nin eli de, oyun sektöründe fazlasıyla güçlü. **Tiger Woos PGA Tour 11, Toy Story 3, PDC World Championship Darts – Pro Tour, Heavy Rain, Lord of the Rings – Aragorn’s Quest, Resident Evil 5, Ignite, Burn Zombie Burn, TV Superstars, John Daly’s ProStroke Golf ve Razing Storm **gibi yapımlar, PS Move’a tam destek verecek.

Neyse lafı uzatmadan videolara geçelim. işte karşınızda PlayStation Move:

.

PlayStation Move ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular

.

Bu olay 14 ekim 1998 de kıtalar arası bir uçuş esnasında gerçekleşmiş.

“Bir kadın, uçakta zenci bir adamın yanında oturuyordu. Durumdan rahatsızlığını belli edercesine, hostesten başka bir yer bulmasını istedi, zira öylesine antipatik birinin yanında oturamazdı. Hostes, tüm uçağın dolu olduğunu fakat birinci sınıfta yer olup olmadığına bakacağını söyledi.

Diğer yolcular şaşkınlık ve tiksintiyle olayı izliyorlardı, bu kadının sadece terbiyesizliğine değil, bir de birinci sınıfta yolculuğu devam edeceğine şahit oluyorlardı. Zavallı adamcağız çok kötü bir durumda olmasına rağmen cevap vermemeyi tercih etti. Bu yüksek tansiyondaki durumda kadın, birinci sınıfta ve o adamdan uzak uçabileceğinden tatmin olmuş, hostesin dönmesini bekliyordu.

Birkaç dakika sonra geri gelen hostes, kadına:
“Çok özür dilerim geciktim.Birinci sınıfta bir yer buldum… Bu yeri bulmak biraz zamanımı aldı, sonra yer değişikliği için pilottan izin almam gerekiyordu. ‘Hiç kimse sorun yaratan bir diğerinin yanında oturmak mecburiyetinde tutulamaz’ dedi ve bu izni verdi.”

Diğer yolcular kulaklarına inanamıyorlardı, bu esnada kadın da bir zafer kazanmış gibi yerinden kalkmaya hazırlandı. Aynı anda hostes, oturmakta olan zenciye dönerek:
“Beyefendi, sizi uçağın birinci sınıfındaki yeni yerinize götürmem için beni takip eder misiniz lütfen? Seyahat firmamız adına kaptan pilotumuz sizden böyle nahoş bir olay yaratan kimsenin yanında oturmak mecburiyetinde bırakıldığınız için çok özür diliyor.”

Tüm yolcular hep birlikte, bu olayı iyi bir biçimde sonuçlandıran uçak personelini alkışlayarak tebrik ettiler. O yıl, kaptan pilot ve hostes uçaktaki davranışlarından dolayı ödüllendirildiler.

Aşağıdaki mesaj, tüm ofislere personelin görebileceği bir biçimde iletildi:
**“İnsanlar onlara ne söylediğinizi unutabilirler. İnsanlar onlara ne yaptığınızı da unutabilirler. Ama insanlar, onlara kendilerini nasıl hissettirdiğinizi asla unutmazlar.” **

**.
**

-alıntı-**
**