youtubeYoutube yine yasaklandı. herkes bu başlığı atmaktan bıktı. onlar yasaklamaktan bıkmadı. youtube’ un da sütten çıkmış ak kaşık olduğunu düşünmüyorum şahsen. youtube’tan sitesine video koymuş o kadar blog var o kadar site var. şu anda sitelerdeki hiçbir video açılmıyor. youtube kapanıyor, bir şekilde girmeye çalışıyor insanlar. sonra tekrar açılıyor. bir daha kapanmaz heralde diyorsun. yine her şeyde youtube’ u kullanıyorsun. ve çat youtube tekrar kapanıyor.

herkes yine yasaklayanları konuşuyor. özgür internetten bahsediyor. evet ben de özgür internetten yanayım kafayı kuma gömmenin manası yok tabiki ama bir yerlerde yanlış olan başka şeyler de var.

daha önce de youtube’ u kapattılar ve atatürk’e hakaret içeren videolardan dolayı kapattık denildi. youtube değil miydi bahsedilen videoları kaldırına kadar bin dereden su getiren? tamam kaldıracağız dediler uzun bir vakit sonra bahsi geçen videoları kaldırdılar. şimdi niye yasaklandı o zaman? yine aynı videolar…

ya youtube diyecek bizim bazı kriterlerimiz var bunlar dışında herkes istediği videoyu yükleyebilir ve seyredebilir, ya da diyecek ki artık atatürk ile ilgili videoların hakaret içermemesi benim kriterlerimden biridir, kesinlikle hakaret içerikli videolar konulamaz. youtube’ un video filtrelemelerini ve engellemelerini kolayca yapabileceği kanaatindeyim. o konuda youtube ne yapsın o kadar video var hangi biriyle uğraşsın diyenlere katılmıyorum.

peki youtube ne yaptı ne öyle dedi ne böyle. iyi tamam dedi kaldırdı. sonra videolar tekrar türedi. tekrar yasaklandı. tekrar kaldırdı. birkaç kere daha aynı durum tekrarlandı ve son olarak youtube bugün de kapatıldı.

evet youtube kapatıldı. biz kafayı yine kuma gömdük. açıklamalar her zaman olduğu gibi yine yetersiz. Siteye erişim ankara 11. sulh ceza mahkemesinin kararı gereğince engellendi. yetkililer atatürk’e hakaret içeren görüntüler dolayısıyla erişimin engellenildiğini bildirdi. iyi de youtube’ un ne suçu var açıklasana. deki youtube videoları engelleyebileceği halde yine engellemedi. uyarılarımıza rağmen videolar hala sitede. bizim youtube’ tan yegane istediğimiz budur. onlar da kolayca yapabilecekleri halde bunu yerini getirmiyorlar. bu yüzden youtube’ a erişimi kapatarak youtube’ u cezalandırıyoruz. eğer böyle bir şey varsa bilelim youtube’tan vazgeçmek o kadar da kolay değil. ya da youtube haklı olduğunu düşünüyorsa onlar açıklama yapsın.

biri videoları engellemiyor, diğeri kapatıyor, sonra videolar kaldırılıyor, yasak da kalkıyor, biraz zaman geçiyor, videolar yine türemiş, sonra tekrar bir yasak… bu böyle çekilmez

bugünkü yasak bence herkesi alternatif bulmaya itecek hala bulmayanları bile. çünkü artık kabak tadı vermeye başladı. bugünden itibaren video sitesi olarak türkçe dil desteği de veren gayet hızlı dailymotion sitesini kullanacağım. ki zaten çoğu kişi buraya terfi etmiş bile. bakalım bu siteye de bahsi geçen videolar eklenebilecek mi? burası da sürekli yasaklanacak mı? denemesi bedava…

www.dailymotion.com

youtube benim babamın sitesi değil. oraya girmek için yırtınmanın manası yok.

**Bilkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Akgül şunları demiş;
**

”Youtube’da İstanbul ile ilgili 102 bin, Atatürk ile ilgili ise 40 bin kadar video bulunuyor. Youtube’a erişimi engelleyerek kimi cezalandırıyoruz? ABD’deki Kongre Kütüphanesinde Türkiye aleyhine, Atatürk aleyhine binlerce kitap var. Türklere bu kütüphaneye gitmeyi yasaklıyor muyuz? Geceyarısı Ekspresi filmini Türklerden başka herkes izlemişti. Bir Türk, film nedeniyle Türkiye’yi savunamazdı. Çünkü filmi görmediği için neyi savunacağını bilemezdi.”

aynen katılıyorum. yasaklamak çözüm değil ama youtube da bir açıklama yapsın bundan sonra önlem alıyorum veya videoları kaldırmıyorum diye. websitesinde youtube’ dan video gösterenlerin bu duruma artık dayanamayacağını düşünüyorum. bence alternatif arayışlarına çoktan başlayan site sahipleri dailymotion’ a demir atacak. elbet buraya da atatürk’ e hakaret içeren videolar yüklenecek, bakalım burası da yasaklanacak mı?

C# Server İç (Internal) IP Alma

C#’ta server iç (internal) ip adresi alma:var ipAddress = Dns.GetHostEntry(Dns.GetHostName()).AddressList.FirstOrDefault(ip => i...… Devamını oku...