Bugün itibariyle seyir defterim 4. yaşını da doldurdu. Ben de yepyeni bi temayla 4. yılımızı kutlayalım dedim. Yeni tasarım ve sitenin kullanımı hakkında yorumlarınızı bekliyorum. Ya da yeni neler olmalı, siteye neler eklenmeli, bu konuda fikir verirseniz çok sevinirim.

Şimdi gelelim 2011 değerlendirmesine. Seyir Defterim ne hallere düşmüş onu görelim:) her zaman olduğu gibi 3. yaş kutlamasından sonra epey hızlı bir giriş yaptım Ocak ayına. İlk ay 18 yazı yayınladım. 2011′in geri kalan 11 ayında ise toplam 12 yazı yayınlayarak seyir defterim açısından kötü bir seneyi geride bırakmış oldum.  Ve 2012 yılında şu ana kadar 4 yazı yazdım. Yani 12 Ocak 2011′den 12 Ocak 2012′ye kadar toplam 34 yazı yayınladım. Ve bu sene “Yeni Bir Yıla Girerken” isimli yazımda da belirttiğim gibi çok büyük bir hedefle girdim: her hafta 3 yazı. Bu da demek oluyor ki yıl sonunda 150 civarında yazı yazmış olacağım. Vay be, gerçekten etkilendim:) Daha da geriye gidersek Seyir Defterimi ilk açtığım 2008 senesinde 104, 2009′da 29 ve 2010′da ise 66 yazı yayınladım. Bu süre zarfında sildiğim bazı yazılar da oldu. Şu ana kadar yazdığım toplam yazı sayısını da söyleyip matematik dersini burada sonlandıracağım:) Vee evet şu ana kadar yazdığım yazı sayısı (sildiklerim hariç) 220. Bu da 221. yazım:)

Bu aralar ilham pek uğramadığı için sadece yazılım ve internet ile ilgili yazıyorum. Bir ara tekrar uğramaya karar verirse daha çeşitli yazılar da görebileceksiniz. İlerleyen zamanlarda büyük ihtimalle aynı tasarımı kullanarak bir websitesi yapıp seyir defterimi bu site içine alacağım. Yani sadece blog sitesi olmayacak. Site üzerinde düzenlemeler sürekli olarak devam edecek.

Seyir Defterimde yeni tasarıma geçiş aşamasında sağladığı moral, motivasyon, destek ve logo çalışmaları için Gönül Hanım’a ayrıca teşekkür ederim:)

C# Server İç (Internal) IP Alma

C#’ta server iç (internal) ip adresi alma:var ipAddress = Dns.GetHostEntry(Dns.GetHostName()).AddressList.FirstOrDefault(ip => i...… Devamını oku...