3 sene önce başlayan sanal olduğa kadar hayal alemimi de seyreyleyen ve içine biraz da gerçeklik katan seyir defterimin doğumgünü bugün. İkinci yaş gününü kutlayamadığım için bu 2 yaşlık bir kutlama olsun.

3 senelik bir özetle kutlamaya başlayalım o zaman.

1 Ocak 2008’de internette yer edinen Seyir Defterim, bir aya yakın yapılandırma çalışmalarının ardından ancak 31 Ocak 2008’de yazabildiğim ilk yazı ile bir başlangıç yaptı. Bu arada doğum gününün 12 Ocak olması farklı bir olay, acaba doğum günü niye 1 Ocak değil (bkz. Seyir Defterim 1 Yaşında).

İlk sene çeşitli duygusal badireler atlatan seyir defterim, 104 yazıyla birinci seneyi doldurdu. 2008 yılının özetine de buradan göz atabilirsiniz.

2009 senesiyle birlikte yazılarda epey bir azalma oldu ve ancak Temmuz’a kadar yazı ekleyebildim. Sonra askerlik dolayısıyla 1 senelik bir ara verdim Seyir Defterime. 2009 senesi 29 yazıyla tamamladım, hatta Seyir Defterim’in 2. yaşını bile kutlayamadım.

Soğuk kış aylarında insanlıktan uzakta aklıma en son gelen şeyin internet, ilk gelenin ise özgürlük olduğu o zamanlarda artık Seyir Defterim’den çok uzaktım. Temmuz 2009′dan Mayıs 2010′a kadar hiç yazı yazmadım.

İzne geldiğimde aaa bu ne dediğimde internet cevabını alır almaz kendimi bilgisayar başında buldum. “Çok çok uzun bir aradan sonra…” yazısını yazıp bir askerlik özeti geçtim. Askerlik bitince Ağustos ayıyla birlikte yazma işlerine biraz hız verdim. Ve 2010 senesini 66 yazıyla kapattım.

Bu sene Seyir Defterim’in gidişatı nasıl olacak?

Önceki senelerden farklı olarak Visual Studio, C#, ASP, SQL gibi programlama konularına yer vereceğim. Yazılarım kategorisi aynen devam edecek. İlerleyen zamanlarda siyaset,din ve tarih konularında da kendi yazılarımı ekleyebilirim. Okuduğum kitaplara dair yazılarla da karşılaşabilirsiniz. Bu sene içinde büyük ihtimalle websitemin tasarımı da değişecek.

C# Server İç (Internal) IP Alma

C#’ta server iç (internal) ip adresi alma:var ipAddress = Dns.GetHostEntry(Dns.GetHostName()).AddressList.FirstOrDefault(ip => i...… Devamını oku...