Geçen sene Ocak ayında başlayan blog maceramda 1 yılı doldurdum. Seyir Defterim artık 1 yaşında…

ilk yazımı ancak 31 Ocak’ta yazabilmiştim. O yazımda blog ne demek ve neden benim blogum var sorularına cevap aramıştım. Blog yerine Seyir Defterim diyeceğimden bahsetmiştim. Ve başladım yazmaya. Gel zaman git zaman derken 1 yılda 104 konu açmıştım.

İlgi alanım çok fazla olduğu için çok fazla farklı konuda yazı yazacaktım, haber ekleyecektim. müzik, sinema, edebiyat, bilgisayar, elektronik, teknoloji, internet, oyun vs… Aslında belirli konulara yoğunlaşamamak biraz da eksiklik sayılabilirdi.

Öncelikle kaynak belirtmek seyir defterimin en önemli kurallarından biriydi. Bir yazıyı nerden aldıysam veya yazarken yararlandıysam yazının altında belirttim, link verdim.

Çok blog gezdim dolaştım. Örnek bloglardan ne yapılması gerektiğini öğrendim, diğerlerinden ne yapılmaması gerektiğini… Yapılması gerekenlerin hepsini yapabildim diye sorduğumda… hayır, henüz değil. Öncelikle daha çok yazı yazmam gerekiyordu ve daha az kopyala-yapıştır.

Ve tarih1 Eylül’ü gösterdiğinde seyir defterim için artık her şey farklı olacaktı. Yeni bir başlangıçtı. O gün farklı bir seyir defteri çıktı ortaya. Tam zamanında tam da istediğim gibi bir temayla yeniden koyuldum yola.

Bu değişimi şu sözlerle dile getirmiştim o zaman;

“1 Eylül 2008′ den sonra rotasını değiştirmiş bir gemidir burası.
Ve başka denizlere açılmıştır artık bu gemi.
Aganta Burina Burinata…”

Ve sloganı değişmişti artık. “Üç dünyamın kesiştiği nokta… gerçek, sanal ve hayal…” Temayla bütünleşmişti her şey… Temadaki eskimiş defter görüntüsü geçmişimi, yani gerçeği; rengarenk çiçekler hayal dünyamı ve seyir defterimi internet ortamında yazmam da sanal dünyamı temsil ediyordu.

Her şey hazırdı değişim için. Her şey hazırdı yeni bir başlangıç için.

Artık kendi yazılarıma da yer vermeye başlamıştım. Daha az kopyala-yapıştır yapıyordum. Daha farklıydı seyir defterim…

Ve derken koskoca 2008 yılını geride bırakmıştık ve seyir defterim artık 1 yaşındaydı.

Birlikte nice senelere…

.

NOT:
normalde 1 Ocak’ta yazacağım bu yazıyı biraz gecikmeyle 6 ocak’ta yazdım. Sunucumun doğum günü hediye olsa gerek, yazdıktan hemen sonra göçtü. 2 gün websitem yayında değildi. Ve 2 gün sonra ancak 21 Aralık tarihine kadar olan yedekler kurtarılmış şekliyle websitem yayına devam etti. son yazdığım yazı hariç diğer yazıların yedekleri bende vardı, sadece “Seyir Defterim 1 Yaşında!!!” yazısı yoktu. 2 gün sonra bu yazıyı tekrar yazamadım, yine gecikti ve şimdi 12 Ocak’ta tekrar yazmaya başladım. Tam da Seyir Defterimin doğum gününü 6 Ocak olarak belirlemişken böyle bir aksilik oldu. Artık doğum günü 12 Ocak. :)

.

C# Server İç (Internal) IP Alma

C#’ta server iç (internal) ip adresi alma:var ipAddress = Dns.GetHostEntry(Dns.GetHostName()).AddressList.FirstOrDefault(ip => i...… Devamını oku...