twitter’a türk rakip diye haber başlıklarına konu olan quizy.me neymiş bir bakalım.

şu an beta yayınında olan quizy.me türk yapımı bir site. üye olduktan sonra rastgele cümleler arasında boşlukları dolduruyorsunuz. isterseniz kendi sorunuzu hazırlayabilirsiniz. formspring’i andıran fakat farklı olup boşluk doldurmaya dayanan quizy.me ile oluşturduğunuz cümleleri twitter ve facebook hesabınızda da yayınlayabilirsiniz.

üye oldukyan sonra size quizy.me/kullanıcıadınız şeklinde bir link veriyor. bu sizin doldurduğunuz cümlelerin yer aldığı profiliniz oluyor. kendinizi cümlelerle daha iyi tanıtabilir ve arkadaşlarınızın quizy.me hesabına göz atıp onları daha iyi tanıyabilirsiniz.

quizy.me ‘den örnek cümleler:

  • küçükken ‘ne olacaksın?’ sorusuna verdiğim cevap …………… dır\dir\dur?
  • Çocukken kahramanım ………………….
  • en son seyahat ettiğim şehir/ülke ……………….
  • 7 yıldır tek başına iktidar olup herşeyi eline yüzüne ** ulaştıran parti ** ………………….. dir.
  • Rock müzik benim için ………………… dır

bu şekilde boşlukları dolduruyorsunuz ve quizy.me sayfanızda cümleler yerini alıyor. isterseniz siz de bu şekilde boşluk doldurma soruları hazırlayabilirsiniz ve sizin de sorularınızı isteyen cevaplayabilir.

bu da benim quizy.me sayfam: http://quizy.me/emrahyumuk

*quizy.me şu geliştirme yani beta aşamasında. o yüzden eksikleri var tabi. siz de şu olsa daha iyi olurdu diye düşündüğünüz noktaları buradan yazıp geri bildirim olarak quizy.me kurucularına gönderebilirsiniz. neden türk yapımı büyük bir site yok diyorsanız işte quizy.me… gerekeni yapın…

quizy.me

C# Server İç (Internal) IP Alma

C#’ta server iç (internal) ip adresi alma:var ipAddress = Dns.GetHostEntry(Dns.GetHostName()).AddressList.FirstOrDefault(ip => i...… Devamını oku...