Youtube’un yasağı hala devam ediyor. Ki kaldırılsa bile bu yasağın tekrar konacağını aşikar. Bu zihniyetle bütün dünyanın birlikte kullandığı siteler Türklere yasaklanacak.

Sadece Youtube değil, birçok site de bu yasaklamalardan nasibini aldı. Diğerlerine girebilmemiz için sadece OpenDNS yetiyordu fakat Youtube için değişik bir yöntem kullanıldığı için yetmiyor. Ama sadece bir tıkla başka bir linkten girebiliyoruz. Nasıl mı? işte böyle….

İlk olarak Başlat > Denetim Masası > Ağ Bağlantıları > Yerel Ağ Bağlantısı yolunu izliyoruz. Karşımıza aşağıdaki gibi bir bölüm çıkıyor..

opendns-1.gif

Şimdi özellikler butonuna tıklıyoruz .. Karşımıza aşağıdaki gibi bir bölüm çıkıyor..

 

opendns-2.gif

Yukarıdaki pencerede İnternet Erişim Kuralları(TCP/IP)‘yi seçiyoruz ve özellikler diyoruz. Karşımıza aşağıdaki gibi bir pencere çıkacak..

opendns

Son olarak yukarıdaki pencereden Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullanı seçiyoruz ve boşluklara sırasıyla ;

  • 208.67.222.222
  • 208.67.220.220

bilgilerini giriyoruz. Daha sonra Tamam butonuna tıklıyoruz ve bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz. Bilgisayarınız açıldıktan sonra web tarayıcınıza http://welcome.opendns.com yazıp ayarları test edebilirsiniz.İşlem bu kadar .. Artık daha hızlı, akıllı, güvenli ve en önemlisi özgür bir internetiniz var.

Not1:Open DNS’i Vista’da kullanmak isteyenler için de durum yaklaşık olarak aynı. Ancak Vista’da TCP/IPv6 ve TCP/IPv4 olmak üzere iki seçenek var. Sizin dns adreslerini girmeniz gereken seçenek TCP/IPv4. Buna dikkat ederek Vista’da da Open DNS’i kullanabilirsiniz.

Not2: OpenDNS nin internet bağlantınıza herhangi bir zararı yoktur. Tam tersi interneti daha özgür ve daha verimli kullanabilirsiniz.

**Ama Youtube’a yasaklandığından dolayı “www.youtube.com” yazıp da giremiyoruz. **

Buyrun öyle değil de böyle girin…

http://www.youtube.com.nyud.net:8090/

Eğer giremiyorsanız bir de burdandeneyin

OpenDns anlatımı bekircem.com’dan alıntıdır.
http://www.bekircem.com/open-dns-ile-ozgur-internet
 

C# Server İç (Internal) IP Alma

C#’ta server iç (internal) ip adresi alma:var ipAddress = Dns.GetHostEntry(Dns.GetHostName()).AddressList.FirstOrDefault(ip => i...… Devamını oku...