Microsoft Türkiye, ücretsiz online uygulama geliştirme okulu olan Açık Akademi projesini hayata geçirdi. Açık Akademi, ülkemizde yazılım sektörünün daha da gelişmesi amacıyla Microsoft’un kurumsal sosyal sorumluluk projesidir.

Deneyimli veya deneyimsiz bütün yazılımcılara hitap eden Açık Akademi’deki ücretsiz eğitimleri alarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Eğitim seviyelerini başarıyla tamamlayanlarsanız da katılım belgesi almaya hak kazanacaksınız. Açık Akademi’den mezun olan kullanıcılar geliştirdikleri uygulamaları Windows Phone, Windows 8 ve Windows Azure uygulamalarının yer aldığı Marketplace platformları üzerinden satabilme imkânı bulacak.

microsoft açık akademi

Açık Akademi‘ye kayıt olarak ve Facebook veya Live ID ile bağlanarak giriş yapabilirsiniz. İlk olarak size 25 sorudan oluşan bir seviye tespit sınavı yapılacak. Bu sınavdan** 85 üzeri** alırsanız 3.seviye, 75 ile 85 arasında puan alırsanız 2.seviye, daha az puan alıp sınavı geçemezseniz 1. seviyeden başlıyorsunuz. Size sunulan eğitimleri alıp eğitim sırasında ve sonrasında sorulan sorulara cevaplar vererek puan alıyorsunuz. Belirlenen eğitimleri başarıyla tamamladığınızda seviyeniz yükseliyor.

Eğitim notlarını Kütüphane bölümünden pdf olarak bilgisayarınızı indirebiliyorsunuz. Forum bölümüden de soru sorabilir ve sorulan sorulara cevap verebilirsiniz. Verilen yazılım eğitimleri yanında Önerilen Eğitim‘ler bölümünde ise İş Yaşamında Profesyonel Davranış, Zaman Yönetimi, Proje Yönetimi, Stresle Başa Çıkma Yöntemleri gibi eğitimler yer alıyor.

www.acikakademi.com

C# Server İç (Internal) IP Alma

C#’ta server iç (internal) ip adresi alma:var ipAddress = Dns.GetHostEntry(Dns.GetHostName()).AddressList.FirstOrDefault(ip => i...… Devamını oku...