Yurtdışında yaşamayı mı düşünüyorsunuz? Bunun için hangi şehri seçeceğinize karar verirken mutlaka göz önüne alacağınız pek çok farklı kriter vardır. Eğer bu kriterlerden biri de o şehrin ne kadar ucuz veya pahalı olduğuysa, kararınızı kolaylaştıracak bir web servis var: Expatistan.com

Şu anda 255 **şehrin kayıtlı bulunduğu Expatistan’da, her şehir için 6 kategoride **33 farklı ürün veya hizmetin fiyatı bulunuyor. Tamamen o şehirlerde yaşayan veya o şehri yakından tanıyan kullanıcıların girdikleri fiyat bilgileri ile oluşturulan fiyatlar iki şehrin; genel olarak ya da kategori veya birim bazında karşılaştırılmasını sağlıyor. Yemek, konaklama, giyim, ulaşım, sağlık ve eğlence alanlarında fiyat karşılaştırmasını görebiliyorsunuz.

Bu sayede ister yaşamayı düşündüğünüz, isterseniz de yaşamakta olduğunuz şehrin ne kadar pahalı veya ucuz olduğunu karşılaştırmalı olarak görmeniz mümkün.

Son 5 yıl içerisinde 4 değişik şehirde yaşamış olan Gerardo Robledillo tarafından hazırlanan Expatistan’ı kullanmak son derece kolay. Siteye girdiğinizde zaten bulunduğunuz şehri tanıyan uygulama, karşılaştırma için sizden farklı bir şehrin adını istiyor. Daha siz yazarken kayıtlı şehirleri karşınıza getiriyor ve sonra tek bir tıklama ile tüm detayları karşınızda buluyorsunuz.

kaynak: webrazzi.com

C# Server İç (Internal) IP Alma

C#’ta server iç (internal) ip adresi alma:var ipAddress = Dns.GetHostEntry(Dns.GetHostName()).AddressList.FirstOrDefault(ip => i...… Devamını oku...