daha önce film arşiv programı olarak size divxturk programını tanıtmıştım. onu biraz kullanmıştım fakat yeni sürümlerinin çıkmamasından dolayı bazı sorunlar çıktı. şu an sorunsuz kullandığım film arşiv programı GrieeX. Eğer divxturk programına filmlerinizi yüklediyseniz Grieex size divxturk verilerini alabilme imkanı da tanıyor.

Grieex programı Durmuş Altın tarafından yapılmış Türk yapımı bir program. hemen hemen aradığınız her şeye cevap veriyor. kullanımı kolay, sade ve anlaşılır. zaten tamamen türkçe bir program.

Eğer daha önce Diviks, Divxturk, Pivx, DivxARC, All My Movies, eXtreme Movie Manager programlarından birini kullandıysanız ve arşiviniz bu programlardan birinde yer alıyorsa verilerinizi direkt Grieex programına aktarabilirsiniz.

Klavyeden film ekleme butonuna tıkladığımızda ilk olarak filmin ismini yazıp imdb‘den Film Adı, Gösterim Tarihi, Yönetmen, Kategori, Süre, Dil, Konu, Imdb Puan, Imdb Oy, Oyuncular, Senaryo, Ülke, Imdb Resim verilerini otomatik olarak alabiliyoruz. Daha sonra beyazperde, film.gen.tr, sinema.com, sinematurk.com, sinemalar.com gibi türk sinema sitelerinden filmin türkçe adını ve filmin konusunu otomatik olarak alabiliyoruz. Ondan sonra imdb’den alınan ufak resim yerine büyük boyutlarda afiş istiyorsak dvdempire, moviegoods, amazon ve google images sitelerinden afiş de alabiliyoruz.

Orjinal İsim, Türkçe İsim, Yönetmen, Gösterim Tarihi vs. gibi özelliklere listeyi filtreleyebiliyoruz.

Veritabanınızda bulunan filmleri bir tuşa basarak Excel ortamına aktarabiliyoruz.

Direkt imdb 250 listesine ulaşıp hangi filmlerin arşivimizde olup olmadığına bakabiliyoruz ve kendimiz filmlere puan verip top10 listesi oluşturabiliyoruz.

İndirmek için Tıklayınız.

Ayrıntılı bilgi için: http://www.griee.com/

*** Programın çalışabilmesi için .Net Framework 2.0** gerekmektedir. Eğer program çalışmazsa buradan .Net Framework 2.0 indirebilirsiniz.

C# Server İç (Internal) IP Alma

C#’ta server iç (internal) ip adresi alma:var ipAddress = Dns.GetHostEntry(Dns.GetHostName()).AddressList.FirstOrDefault(ip => i...… Devamını oku...