Uzun uzun bir aradan sonra tekrar yazmak… Özlemişim gerçekten. Ama ne yapayım düzenli blog yazmaya bir türlü alışamadım. Zamanım yok, çalışıyorum gibi gereksiz yalanlar atmayacağım, biraz soğumuştum ısınma çalışmalarına başlıyorum sadece. Bu arada neler olmuş bi bakalım.

Kendime Asp.Net MVC ile websitesi yapma planlarım vardı. Biraz acele davranıp linux hosting’ten windows hosting’e geçtim. Ve normal olarak wordpress’te sorunlar yaşadım. Sayfadaki her yazının adresinin başında index.php yazmasının nedeni de buydu. Ve asıl büyük sorun sitenin çok yavaş açılmasıydı tabi. Bir de google’da da gözden düşünce ziyaretçi sayım epey aşağılara indi. Tabi bu sorunlar beni yazmaktan soğuttu biraz. Uzun bir süre yazmaya ara verdim. -Ki zaten ne yazıyordun ki- derseniz de hakkınız yok değil:)

Wordpress’ten kopmayı hiç düşünmediğim için linux hosting’e geri döndüm. Ama 1 ay içinde php, asp.net web forms, asp.net mvc, jquery, ajax (silverlight’a kadar yolu var bunun) olan bir websitesi hazırlamayı düşünüyorum. Yeni bir tasarımla bol yazılı günlere girmeyi planlıyorum. Her zaman olduğu gibi her şeye burnumu sokacağım. Sadece yazılım ile ilgili yazacak değilim. Ama ağırlık vereceğim başlıklardan biri yazılım olacak.

Hatta sitenin köşesine dürt butonu koysam nasıl olur:) Yazı yazmamı isteyenler dürterse belki o zaman daha fazla yazabilirim. Her gün yazmak istiyorum, biri bana blog yazdırsın:) Şu yeni tasarımı yayınladığımda daha düzenli yazacağımı umuyorum.

Acayip biriktim zaten. Biri beni durdursun:) yok yok biri bana blog yazdırsın…

C# Server İç (Internal) IP Alma

C#’ta server iç (internal) ip adresi alma:var ipAddress = Dns.GetHostEntry(Dns.GetHostName()).AddressList.FirstOrDefault(ip => i...… Devamını oku...