12 Eylül’de referanduma gidiyoruz ama parti liderleri niçin referanduma gittiğimizi ya unutmuş ya da unutturmak istiyorlar. Halk mı? Halk zaten çoktan unuttu. Mitinglerde liderlerin ağzından anayasa diye bir kelime çıkmıyor ne hikmetse. Biz şöyleyiz biz böyleyiz onlar böyle… evet mi? eveeet, hayır mı? hayıııır. Oyun oynamasını bilmeyen küçük mızıkçı çocuklar gibi ülkemizin liderleri. Onlardan pek bir şey olmayacak, umudumuzu kestik ama ya halk… Sizce halk oyundan ve mızıkçılardan yorulmuş uyuyor mu mışıl mışıl?

Birilerinin ülkede tek söz sahibi kendileriymiş gibi kafasına göre anayasa yapması -hatta yapmayı beceremeyip 3-5 madde değiştirip karşımıza ben yaptım oldu demesi- bir başkalarının sen ne yaparsan yap zaten olmaz biz yapsak olurdu ama şimdi sorsan nasıl yapacaksınız diye bilemeyiz ki şimdi demesinden ibaret ülkemizin mızıkçı çocuklarının oynadığı oyunun konusu.

Ama ne olursa olsun her şey yine halkı gösteriyor. Referandumda çıkacak sonuçtan daha önemlisi halkın referanduma ve ülkenin beceriksiz liderlerine bakış açısı. Eğer ki halkımız eğer ki bizler referanduma gitmeden önce “**değişmesi öngörülen maddeler nelermiş bir bakayım zaten topu topu 26 madde” deyip maddeleri okuyorsak; liderlerin anayasa değişikliğinden hiç bahsetmemesinden, hep birbirlerine hakaret etmesinden rahatsız oluyorsak **o referandum ister evet çıksın ister hayır, emin olun ki böyle bir millete sahip bir ülkenin sırtı üç beş maddeyle yere gelmez. Böyle bir millet zaten en kısa zamanda kendi liderini de çıkartır kendi anayasasını da çıkartır. Anayasa konusunda gerekli düzenlemeyi yapabilecek ve bu halkı yönetebilecek liderler yine böyle bir halk içinden vakti gelince çıkar. ister evet ister hayır deyin ama şu anayasada ne yapıyorlar bir de ben bakayım mutlaka deyin.

Akıllara şöyle bir soru takılıyor. Biz acaba böyle miyiz? anayasa değişikliğini merak edip okuyor muyuz, rahatsız mıyız liderlerimizden, körü körüne kimsenin peşinden gitmeyecek kadar görebiliyor muyuz olanları? Aslında her şeyin cevabı o cümlede gizli. “** Her millet hakettiği şekilde yönetilir**“.  Sanırım bu cümleden sonra pek fazla bir şey demeye gerek kalmıyor.

Bırakalım evet hayır oyunlarını da şu anayasada neler değişiyor bir göz atalım.

Öngürülen anayasa değişikliğine buradan ulaşabilirsiniz.

.

Emrah YUMUK
30.08.2010

.

Referandum öncesi anayasa inceleme kılavuzu

.

C# Server İç (Internal) IP Alma

C#’ta server iç (internal) ip adresi alma:var ipAddress = Dns.GetHostEntry(Dns.GetHostName()).AddressList.FirstOrDefault(ip => i...… Devamını oku...