Youtube’ tan sonra Dailymotion’un da kapanması nereye el atsak kuruyacağının göstergesi oldu. Daha önce bir yazımda youtube’un alternatifi olarak dailymotion’ı göstermiştim ama onun da kapanması çok fazla gecikmedi. Meğer başında sopayla bekliyorlarmış zaten.

Bu sefer birden fazla video sitesi seçeneği sunacağım. Biri kapanırsa diğerine, o da kapanırsa bir başkasına videolarımızı yükleyeceğiz artık. Ama website sahipleri için artık kabak tadı vermeye başladı bu kapanma hikayeleri. o yüzden ücra köşelerdeki herkesin kullanmayacağı birkaç site ismi de vereceğim.

Youtube’un ardından Google Video, İzlesene, Metacafe ve Dailymotion çok kullanılmaya başlamıştı. Google Video’nun yüklediğiniz videoları geç yayına sokması, en güveniliri olmasına rağmen bir türlü istediğimizi tam olarak veremeyişi; Türk video sitesi İzlesene.com’ un ise çok fazla video barındırmayışı Metacafe ile Dailymotion’u ön plana çıkardı.

Dailymotion’un da kapanmasının ardından Metacafe daha da ön plana çıkacak. Ki zaten dailymotion’a göre daha popülerdi.

Dailymotion iki önemli özelliği ile ön plana çıkmıştı. Biri çok hızlı olması, diğeri ise Türkçe dil seçeneğinin olması. Dailymotion’a OpenDNS ile girmek mümkün. Nasıl mı? işte böyle…

Google Video
Youtube’un kankisi Google video. benim bir türlü alışıp sevemediğim bir video sitesi. site ve video oynatıcı arayüzlerini beğenmiyorum. her zamanki gibi yine alternatifim olamayacak. ama en çok kullanılan video sitelerinden birisi.

Metacafe
En çok tercih edilen video sitelerinden biri olan Metacafe, izlenme sayısına göre size ödeme yapıyor. görünümüyle hızıyla ve gelişmiş özellikleriyle ön plana çıkıyor. O kadar ön plana çıkıyor ki Türkiye’de her an yasaklanabilir. Dailymotion’dan sonra sıranın Metacafe’ye geleceğini düşünüyorum.

İzlesene
Yalnızca Türk kullanıcılara hitap eden site Türkiye’deki en iyi video sitesi durumunda. Tamamıyla Türkçe olması dolayısıyla çok tercih edilse de tek başına yetmiyor.

Timsah.com
bu da Türk sitesi. hoşuma gitti. hoş bir site..

.

Ve işte diğerleri… özellikle website sahipleri aşağıdakilerini kullanırsa kapanma dertleri olmaz.

Revver.com

Blip.Tv

Jumpcut.com

Myvideo.de

.

C# Server İç (Internal) IP Alma

C#’ta server iç (internal) ip adresi alma:var ipAddress = Dns.GetHostEntry(Dns.GetHostName()).AddressList.FirstOrDefault(ip => i...… Devamını oku...