1. Beyoğlu Sahaf Festivali başladı. 14 Eylül 2010 tarihinde başlayan festival 28 Eylül 2010 tarihine kadar devam edecek. Taksim Gezi Parkı’nda (Taksim meydandaki otobüs duraklarının yanı) bu sene 74 sahafın katıldığı festivale mutlaka gitmenizi tavsiye ederim. Her gün saat 10:30- 24:00 arasında ziyaret edebilirsiniz.

Eski kitaplar, plaklar, fotoğraflar… Çok eski kitapları bulabileceğiniz gibi, basımı olmayan kitapları da bu festivalde bulabilirsiniz. Hem de çok uygun fiyatlara…

Festivalin en çok beğendiğimin taraflarından biri de bir uçtan gezmeye başladığınızda diğer uçtan bütün sahafları görmüş olarak çıkmanız. Bu benim hiçbir fuar, kütüphane veya kitap çadırlarında arayıp da bulamadığım bir şey.

Not: Festivalde 1 tur atarak kitap alma şansınız olmayabilir. Mesela ben anca 2. turda 3 kitap alabildim. Festivalin 28 Eylül’e kadar devam edecek olması daha gideceğim anlamına geliyor tabi. Sakın uğramamazlık etmeyin… Belki benimle orda karşılaşabilirsiniz.. :)

C# Server İç (Internal) IP Alma

C#’ta server iç (internal) ip adresi alma:var ipAddress = Dns.GetHostEntry(Dns.GetHostName()).AddressList.FirstOrDefault(ip => i...… Devamını oku...